Kicsit beszéljünk most a csodáról.
A keresztények szívesen használják a "csodás" "csodálatos" kifejezéseket, csodálkozni bárki tud, mégsem tapasztalják meg sokan Isten jelenlétét. Úgy élünk, mintha Isten csak akkor volna jelen, amikor szólunk neki, hívjuk Őt imáinkban.
De mi a csoda? Ki a csoda? Mitől csoda a csoda?
Kicsoda az ember? kérdés már egy állítást is tartalmaz: ki-csoda az EMBER?
Mennyi csoda történik a tudtunkon kívül, vagy éppen a szemünk előtt, csak nem vesszük észre. Újra meg kell tanulnunk akár gyermeki módon - rácsodálkoznunk a Gondviselés csodáira.
Mert ha ez a jellemvonásunk megvan, akkor hajlamosak leszünk akár minden pillanatban hálát adni, ez pedig olyan adottság, amely által Isten folyamatos jelenléte megtapasztalható.
Belegondoló: átélted már a hit csodáját, amikor Jézus valamit átvett az életedben és betöltötte azt?
Imádkozzunk, hogy
legyen "csodára kész minden pillanatunk!"
legyen "csodára kész minden pillanatunk!"
Ámen
Én azt gondolom, egy Imára egy Prédikációra, a Természet szépségeire, és mindenre végül is rácsodálkozhat bárki, csak gyermeki lelkülettel, csak őszintén, mert ez is egy bizonyos Kegyelem. Például egy Fatimai , vagy Lurdes-I csoda is szerintem a Gyermek csodálatja.
VálaszTörlésAz angyal segítségnyújtása Krisztus feltámadását is eszünkbe juttatja – magyarázta még a Szentatya. Az Apostolok Cselekedetei szerint „egyszerre csak megjelent az Úr angyala, a helyiséget pedig fény árasztotta el. (Az angyal) oldalba lökte Pétert, s fölébresztette” (ApCsel 12,7). A fény az Úr húsvétjának megszabadító világosságára emlékeztet, amely győzött a sötétség és a rossz felett. Az angyal így szól Péterhez szóló szavait – „vedd magadra köntösödet, és kövess!” (ApCsel 12,8) – János evangéliumában is felfedezzük a feltámadás után, a Tibériás tónál történt esemény alkalmával, amikor Jézus kétszer is azt mondja Péternek: „Kövess engem” (Jn, 12, 19.22). Ez a követésre szóló erőteljes meghívás azt jelenti: csakis magunkból kilépve, Jézus nyomdokaiba lépve és az ő akarata szerinti cselekedet által nyerjük el a valódi szabadságot – mondta a Szentatya. Benedek Pápa: a közösségi ima csodálatos eszköz a megpróbáltatások idején, címmel a 2012.05.10. Magyar Kuríból idézve
Péter fogságának és csodálatos szabadulásának eseménye azt tanítja nekünk – magyarázta a Szentatya –, hogy az egyház és mi mindannyian megpróbáltatásoknak vagyunk kitéve, amelyek során az ima a támaszunk. Én magam is – hangsúlyozta a Szentatya – pápává választásom óta érzem az egyház, a hívek imájának támaszát, amelyért szívből adok hálát nektek. A kitartó és bizalommal teli ima által az Úr megszabadít minket láncainktól és átvezet bennünket a legsötétebb éjszakán is, nyugalmat ad szívünknek....